PROFESYONEL HİZMETLER
Kurumsal Olarak Vermiş Olduğumuz Hizmetler

Bakım Sözleşmeleri

Fotech, müşterileriyle yaptığı SLA (Service Level Agreement – Bakım Sözleşmeleri) kapsamında farklılaşmış yerinde bakım hizmetleri sunmaktadır. Tecrübeli, işinde uzman geniş saha ekibimiz, müşteri ihtiyaçlarına göre farklılaşan çözümleriyle anında müdahale için 7/24 ulaşılabilir durumda, müşteri memnuniyeti için özenle çalışmaktadır.

Tamir / Bakım Servisleri

Fotech Teknoloji Merkezi’nde iş ortaklarımız tarafından eğitimli, sertifikalı uzmanlar görev almaktadır.

Merkezimize gelen cihazlara, cihaza özel tüm fonksiyonel testler uygulanabilmekte, cihazlara en son yazılım güncellemeleri yapılabilmekte, iş ortaklarımız tarafından zaman içinde yayınlanan tüm iyileştirme ve servis güncellemeleri de cihazlara ücretsiz olarak uygulanabilmektedir. Yapılan işlemler, iş ortaklarımızın servis merkezleri ile özel web-tabanlı yazılımlar ile paylaşılmaktadır.

Fotech, iş ortağı olan Exfo’nun ürünleri için dünyada sınırlı sayıda bulunan bir “EXFO Platinum Certified Service Center”dır. Aynı şekilde, iş ortaklarından Sumitomo’nun fiber ek cihazları için de onarım ve yazılım güncelleme aşamasında Sumitomo Europe Limited bölge temsilcisi olarak hizmet veren Fotech, tamir/onarım, parça değişimi, yazılım güncelleme gibi hizmetler vermeye yetkindir.

İş ortağımız olan Ideal’in LanTEK cihazları için de belli seviyede arıza tanımı, bakım, güncelleme ve test patch cord değişim hizmetleri sağlanmaktadır.

Kalibrasyon Sistemleri

Fotech Teknoloji Merkezi’nde bulunan kalibrasyon merkezimizde, global iş ortaklarımız tarafından eğitimli, sertifikalı uzmanlarımız cihaz kalibrasyonlarını gerçekleştirmektedir. Doğrulama (Verification) yanında sapmaları tekrar fabrika değerlerine ayarlayabilen (sıfırlama) gerçek kalibrasyon işlemleri yapabilmektedirler.

Kalibrasyon merkezimiz, tamir / bakım merkezi ile entegre olarak çalışmakta olup iş ortaklarımızın en yüksek seviyesi ile sertifikalanmıştır. Fotech, iş ortağı olan Exfo’nun ürünleri için dünyada sınırlı sayıda bulunan bir “EXFO Platinum Certified Service Center”dır. Aynı şekilde, iş ortaklarından Sumitomo’nun fiber ek cihazları için Sumitomo Europe Limited bölge temsilcisi olarak hizmet veren Fotech, bu iki iş ortağının kalibrasyon hizmetlerini vermeye yetkindir.

Merkezimizde iş ortaklarımız tarafından üretilen özel kalibrasyon ekipmanlarımız bulunmaktadır. Cihazların kalibrasyon izlenebilirliği, iş ortaklarımızın ana kalibrasyon merkezi üzerinden sağlanmaktadır. Ekipmanların gerekli modülleri her yıl iş ortaklarımız tarafından kalibre edilmekte, izlenebilirliklerinin sürekliliği sağlanmaktadır.

Eğitim Hizmetleri

Fotech Teknoloji Merkezi’mizde hem müşterilerimize hem çalışanlarımıza Wireline (Bakır, Fiber) ve Wireless İletişim teknolojileri ve bunların test teknolojileri konusunda eğitim vermekteyiz.

Teknoloji merkezimizde, uluslararası olarak kabul görmüş, büyük öneme sahip olan BICSI kredisini verebilen eğitimler sunan Exfo sertifikali eğitim merkezi (Certified Training Partner) olarak hizmet verebilmekteyiz.

Eğitimlerimizden bazıları:

– Fiber Optik Temelleri

– OTDR (Optical Time Domain Reflectometer)

– CD (Chromatic Dispersion) / PMD (Polarization Mode Dispersion) Testleri

– Bakır Sertifikasyon Testleri

– SDH (Synchronous Digital Hierarchy), OTN (Optical Transport Network) Teknolojileri ve Testleri

– Ethernet ve Fiber Channel Teknolojileri ve Testleri

– VoIP, IMS, 2G, 3G ve LTE Teknolojileri ve Testleri