Servis Kalitesi
Kurumsal Olarak Vermiş Olduğumuz Hizmetler

Fiber Network İzleme ve Yönetimi

Fiber Network İzleme ve Yönetimi, fiber bağlantıların rutin bakım testlerinin oldukça kolay bir şekilde planlanabilmesi veya otomatik şekilde yürütülebilmesi için uygulanmakta olan bir çözümdür. OTDR cihazları portatif olarak kullanılabildiği gibi optik switch ve kontrol cihazlarının yanısıra raf tipi montajlı şekilde de kullanılabilmektedir. Bu şekilde, kullanıcı dilediği zaman fiber network’ler için sorun giderme (troubleshooting) işlemi gerçekleştirebilir. Bu işlem, fiber network üzerinden canlı trafik akarken veya akmazken yapılabileceği gibi fiberlerin sürekli veya geçici olarak bağlı olmasından bağımsız olarak da uygulanabilmektedir. Özellikle telekom gibi geniş fiber ağı kullanan sektörler için oldukça kritik olan bu çözüm ile firmalar kendi network’lerini ve müşterilerini ileri seviyede yöneterek rakiplerine karşı fark yaratabilmektedirler. Bunun için bir lokasyonda kurulu olan OTDR’ları olması ve bunun teknik ekip ve diğer sistemler ile paylaşılır olması yeterlidir. Web erişimi olan OTDR’lar sayesinde herhangi bir lokasyonda ve bir VPN’e bağlı olan herhangi bir bilgisayarla bu çözüm uygulanabilmektedir. Bu sayede, fiber network üzerinde sürekli yinelenen problemlerin kolay belirlenmesi için önleyici testler tanımlanabilir, uygulanabilir. Bu akıllı çözümle çok daha kısa zamanda temel problem tespit edilip tamir süresi kısaltılabildiği gibi, düzenli ve kaliteli hata raporlamaları elde edilir. Fotech, müşterilerine bu çözümü uygulayarak iş süreçlerini basitleştirme ve hem verimliliklerini hem de servis kalitelerini arttırmada rakiplerinden bir adım öne çıkmalarına yardımcı olmaktadır.

Carrier Wi-Fi İzleme ve Yönetimi

Günümüzde kullanıcı deneyimi özellikle mobil ve sabit network operatörleri müşterileri için oldukça önemlidir. Akıllı bir Carrier Wi-Fi İzleme ve Yönetimi çözümü ile operatörlerin makul bir kullanıcı deneyimi seviyesine sahip olması mümkündür. Bu çözüm, kapsamlı ve merkezi bir servis kalitesi ve analitiği sağlamaktadır. Bu uygulama ile bina içi/dışı erişim network’ü (access network), ana taşıyıcı (backhaul), yetki denetimi (authentication) ve kablosuz erişim geçitleri (wireless access gateways), bölgesel servis sağlayıcıları ve partnerlerin cloud’una bağlantı gibi Carrier Wi-Fi servisiyle ilişkili tüm network cihazları ve yönetim sistemleri arasında kesintisiz entegrasyon sağlanmaktadır. Fotech ayrıca bu çözümü uyguladığı firmalar için müşteri deneyimini de (QoE) gerçeğe yakın biçimde izleme, test ve raporlama imkanı sumaktadır.

VoLTE QoE Çözümleri

VoLTE deneyimine giriş yaptığımız bu dönemde operatörler için müşterilerine benzersiz bir QoE (deneyim kalitesi) yaşatmak, sektörde rekabetçi olabilmek adına büyük önem taşıyor. Bu kritik süreçte, operatörlerin en yüksek kalitede hizmet ve müşteri deneyimi sağlamak adına VoLTE servislerini ilk seferde doğru şekilde tanıtmaları ve bunu koruyabilmeleri önemlidir. Bu noktada Fotech, uyguladığı bu çözümle firmaların optimum servis ve müşteri deneyimi kalitesini yakalamalarına yardımcı olmaktadır.

Performans İzleme ve Yönetimi

Kalitenin güvence altına alınması, firmaların müşterilerinin tatmin olması ve karlılığını arttırması açısından kritiktir. Tüm IP tabanlı network’lerin performansı izlenip yönetilebilmektedir. Ancak bunun için doğru iş ortaklarıyla doğru çözümün bulunması fark yaratmaktadır. Artan rekabet, bant genişliğindeki büyüme ve IP’nin tek bir tabanda birleşmesinden doğan network değerlendirme görevi doğru şekilde adreslenmelidir. Bu çözümler sayesinde firmalar network kalitelerini optimize edebilir ve operasyonel maliyetlerini azaltabilirler. Fotech’in sunduğu performans izleme ve yönetimi çözümleri sayesinde firmalar tanımladıkları servis kalitesi seviyelerine ulaşma, network performanslarını ölçen somut sonuçlar elde etme ve network operasyonlarını optimize etme gibi hedeflerine ulaşabilirler. QoE (quality of experience) analizi yapabilir, sorun çözme ve değişim yönetimi gibi müdahalelerde kolayca bulunabilir, özelleştirilmiş raporlamalara sahip olabilirler.