Zayıf Akım Sistemleri
Kurumsal Olarak Vermiş Olduğumuz Hizmetler

CCTV Sistemleri

CCTV, görüntü sinyallerinin herkese açık bir şekilde değil, ilgili kişilere iletildiği, özellikle gözetim (surveillance) ve güvenlik için kullanılan TV sistemidir. CCTV sistemi, kameraların stratejik olarak yerleştirilmesi ve kamera içeriğinin monitörlerden kişiye özel olarak gözlemlenmesi prensibine dayanır. Kameralar ve bunlara bağlı kayıt kontrol ve içerik analiz donanımları, çeşitli maksatlarla güvenlik altına alınmak istenen kritik mahallerde kullanılmaktadır. Kapalı video sistemlerinin amacı, gelişen olayların izlenmesiyle veya sistem tarafından otomatik olarak tespit edilmesiyle istenmeyen durumları anında tespit etmek ve bunlara müdahale etmektir. Olay sonrasında da, yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek için kullanılır.

SYSTEAM olarak, çeşitli sektörlerdeki şirketlerin tesis güvenlik ve yönetimleri için CCTV (Closed-Circuit Television veya Kapalı Devre Televizyon) sistemlerinin tasarımından kurulumuna uçtan uca çözüm sunmaktayız. Tasarımın ve stratejinin çok önemli olduğu bu çözümde SYSTEAM, bu alanda uzman kadrosuyla çalışmakta ve ürün temini ve kurulum dahil olmak üzere diğer güvenlik çözümleri ile entegre olabilecek bütünleşik bir hizmet vermektedir.

Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:

– Uçtan uca IP kamera sistemleri

– Video Yönetim, Kontrol ve Analiz Sistemleri

– Video Depolama Sistemleri

Geçiş Kontrol

Geçiş Kontrol Sistemleri, bütünleşik elektronik güvenlik sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Birçok sektörde, bir çok kurumun ihtiyaç duyduğu bu sistem, elektronik ortamda yüksek güvenlik sağlanmasını ve geçişlerin raporlanmasını mümkün kılar. Günümüzün modern bina ve tesislerinde, giriş ve çıkışları denetim altına almak, izlemek ve bunların kayıt altına alınmasını sağlamak, hatta puantajlama yapmak için kullanılır. İnsan ve değerli eşya güvenliğini sağlarken, anahtar taşımak yerine, çok daha güvenli olan kart, şifre, biyometrik unsurları kullanarak üst düzey güvenlik temin eder. Modern binalardaki CCTV gibi diğer sistemler ile entegre edilerek, çok daha gelişmiş ve bütünleşik faydalar, güvenilirlik ve verim elde edilebilmektedir.

Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:

– Kartlı/Biyometrik Geçiş Sistemleri

– Yönetim, Kontrol, Raporlama ve Kayıt Sistemleri Yazılımları

Audio-Visual Sistemleri

Günümüz kurumsal ve eğlence hayatında, iletişim için ses, video ve diğer teknolojik unsurların önemi giderek artmaktadır. Modern binalarda bu deneyimi verimli bir şekilde ve kolay olarak yaşatabilmek için uçtan uca Audio/Video çözümleri kullanılabilmektedir. SYSTEAM, Audio-Visual çözümlerinde tasarımın ve stratejinin öneminin bilinciyle, bu alanda uzman kadrosuyla çalışmakta ve ürün temini ve kurulum dahil olmak üzere diğer iletişim sistemleri ile entegre olabilecek bütünleşik bir hizmet vermektedir.

Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:

– Toplantı Odaları Multimedya Sistemleri

– Tele/Video Konferans Sistemleri

– Digital Signage

KVM (Keyboard, Video, Mouse) Sistemleri

KVM (Keyboard, Video, Mouse) çözümleri günümüzde sıkça kullanılmaya başlanan, hem maliyeti düşüren hem yönetimi kolaylaştıran akıllı çözümlerdir. Büyük kurumsallarda olduğu gibi ofis yönetimi uygulamalarında da kullanılabilen KVM çözümleri ile yüksek çözünürlüklü video ve USB teknolojisini uzatabilir (extend) veya switch’leyebilir, ekran ve iş akışlarını kontrol edip görüntüleyebilir, sunucuları uzaktan yönetebilir, dağınıklığı azaltabilir, maliyetleri düşürebilir ve ergonomiyi arttırabilirsiniz.

KVM uygulamalarında kullanıcılara CPU, digital signage, sunucu ve diğer kaynaklar gibi çeşitli hedef cihazların erişimi sağlanır. Kullanıcılar iş akışını görüntüleyebilme yetkisine ve görsel ve periferik elemanların esnek kontrolüne sahip olur. KVM teknolojisi böylece aşağıdaki konularda da avantaj sağlar:

– Düşük Toplam Mülkiyet Maliyeti (TCO)

– Gelişmiş çalışabilirlik ve hızlı Yatırım Getirisi (ROI)

– Maksimum esneklik, ölçeklenebilirlik ve gelişmiş güvenilirlik

– Enerji tasarruflu tasarım ve dağıtım ile yeşil BT çözümleri


Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:

KVM Switch (Secure, Enterprise, IP Enabled switch’ler de mevcut)

– KVM Extender

– Trading Control Switch

– KVM Tray

– KVM Aksesuar

Yangın Algılama

Günümüzün modern ve kalabalık binalarında, data center gibi kritik tesislerde, yangın riski ve güvenliği önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda doğru elektronik sistemler ile riskleri en aza indirmek ve erken müdahale olanağı sağlamak hayat kurtarıcı olmaktadır. Dolayısıyla bu sistemin kurulumunda doğru mühendislik ve bilgi birikimi çok önemlidir. Bu kaynaklara sahip olan SYSTEAM, çeşitli sektörlerdeki binaların tesis güvenlik ve yönetimleri için yangın algılama sistemlerinin tasarımından kurulumuna uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:

– Yangın Algılama Sistemleri

– Erken Uyarı Sistemleri

– Yönetim ve Ihbar Sistemleri

Kontrol Odaları

Modern binalarda ve kritik tesislerde güvenlik ekipmanlarını tek bir yerden izlemek ve gerektiğinde müdahale etmek kritik öneme sahiptir. Bu amaçla kurulacak güvenlik odalarında, her türlü güvenlik ihlalini tespit edip müdahale etmeyi mümkün kılacak teknoloji imkanlarının kullanıldığı tasarımlar büyük önem arz etmektedir. SYSTEAM olarak, kontrol odaları sistemlerinde aşağıdaki çözümleri uygulamaktayız:

Bu alanda SYSTEAM’in sağladığı hizmetler:
– Video Wall Sistemleri

– Kayıt İzleme Merkezleri

– Uzaktan Kontrol ve Müdahale Sistemleri